Skupština opštine Teslić usvojila je izvještaj o izvršenju budžeta za prošlu godinu koji je iznosio 19.000.000 KM i ostvaren je u iznosu od 18.098.564 KM, odnosno 95 odsto u odnosu na plan.

 

Poreski prihodi u 2020. godini ostvareni su u iznosu od 16.985.751 KM što predstavlja 89 odsto od plana i manji su u odnosu na 2019. godinu za 667.665 KM. Manje ostvarenje poreskih prihoda u odnosu na prošlu godinu nastalo je zbog negativnog uticaja pandemije virusa korona na ukupna dešavanja u privredi, što je dovelo do značajnog pada prihoda u budžetu opštine Teslić.

 

Skupština opštine Teslić donijela je Zaključak o učešću u MEG II projektu za period od 2021 – 2024. godine. Radi se o nastavku saradnje sa Vladom Švajcarske koja je finansirala ovaj projekat, a koji je realizovao Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u prvoj fazi u periodu 2016-2021. godine. Opština Teslić je jedna od 18 opština na čijem području se realizuje ovaj projekat koji je fokusiran na unapređenje komunalne infrastrukture, unapređenje rada vodovodnih preduzeća, te otvaranje novih radnih mjesta kroz samozapošljavanje i unapređenje rada opštinske uprave.

 

Na današnjoj sjednici usvojena je i Odluka o akcionom planu zapošljavanja na području opštine za period 2021-2022. kojom se definišu ciljevi i prioriteti politike zapošljavanja i utvrđuju programi i mjere , kako bi se omogućilo održivo povećanje zaposlenosti. Finansijska sredstva za sprovođenje ove Odluke obezbjeđivaće se kroz različite domaće i inostrane projekte. U budžetu opštine Teslić za 2021. godinu planirano je 250.000 KM za Program samozapošljavanja i zapošljavanja, za koji je u maju mjesecu raspisan konkurs.

 

Usvojena je i Odluka o pristupanju izradi Plana kapitalnih investicija opštine Teslić za period 2022-2024. godine, što je dokument koji treba da obuhvati sve planirane investicije u navedenom periodu.

 

Odbornici Skupštine opštine Teslić takođe su razmatrali podnesene informacije o izvršenju Budžeta opštine Teslić za period januar-mart 2021. godine, o radu Policijske stanice Teslić u 2020. godini, radu Zavoda za zapošljavanje RS – biro Teslić o stanju zapošljavanja u opštini Teslić u 2020. godini, te Izvještaj o realizacji godišnjeg plana implementacije Strategije razvoja opštine Teslić u 2020. godini.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti