Radovi na izgradnji sekundarne distributivne vodovodne mreže za mjesnu zajednicu Vlajići su uveliko u toku. Danas su radove u Vlajićima posjetili načelnik opštine Teslić Milan Miličević i zamjenik načelnika Milovan Stanković koji su se na licu mjesta uvjerili da radovi teku planiranom dinamikom.
Izgradnja vodovoda za ovu mjesnu zajednicu radi se u sklopu projekta izgradnje sekundarne vodovodne mreže za čečavski kraj, Vlajiće i Ljeljug čiji su radovi započeli krajem 2020. godine.
Podprojekat za Vlajiće podrazumijeva priključak 122 domaćinstva na gradski vodovod čija je vrijednost radova oko 460.000 KM prema ranijoj odluci Skupštine opštine Teslić.
Načelnik opštine Teslić Milan Miličević kaže da je ovaj projekat od izuzetne važnosti za ovaj dio opštine Teslić, te istakao da domaćinstva samo jednim dijelom učestvuju u sufinansiranju projekta.
„Ovo je projekat koji je jako važan za ovaj dio stanovništva, gdje će napokon sva domaćinstva imati redovno snabdijevanje pitkom vodom koja je biohemijski i mikrobiološki potpuno čista. Naravno, ovaj projekat ima i svoj rok za izvođenje. Ukupan rok je 12 mjeseci za kompletan projekat, a konkretno za ovaj dio Vlajića može se očekivati da će prva domaćinstva koja će moći da se priključe na gradski vodovod to moći da učine sigurno u drugoj polovini maja mjeseca.“ – rekao je Miličević.
Mještanin Vlajića Srđan Dolić naglašava da je ovaj projekat od velike važnosti za ostanak stanovništva u ovoj mjesnoj zajednici.
„Veliki je značaj izgradnje ovog vodovoda za domaćinstva u Vlajićima zato što ljudi imaju dosta problema sa vodom u toku godine, odnosno 8 mjeseci u godini imaju problem sa vodom. Smatram da će se ovim projektom popraviti kvalitet života, te nadam se da će ljudi ostajati ovdje da žive. Asfalt imamo, sad dobijamo vodu i svi uslovi za normalan život su tu. Po anketama, zainteresovanost domaćinstava je 100%.“ – naveo je Dolić.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti