Republička inspekcija iz Banja Luke reagujući po prijavi firme „Start Prom“ doo izvršila je kontrolu gradske pijace u Tesliću, to jest dio stare pijace sa tezgama u nadležnosti AD KP „Komunalac“ Teslić, te zabranila prodaju mliječnih i suhomesnatih proizvoda na zelenoj pijaci dok se ne obezbjedi prodaja istih u skladu sa zakonom, to jest da prodavci na tezgama sa mliječnim i suhomesnatim proizvodima obavezno moraju da koriste rashladne vitrine, a koje postoje u sklopu zelene pijace.

U cilju pravilnog informisanja javnosti, s obzirom na dezinformacije pokrenute iz određenih političkih krugova, naglašavamo da Opštinska uprava Teslić nije nadređeni organ republičkoj inspekciji iz Banja Luke, te da se ne radi o akciji opštine da se rastjeraju zakupci sa zelene pijace, kako tvrde pojedinci koji šire politički motivisane glasine.

AD KP „Komunalac“ i Opštinska uprava Teslić će učiniti sve što je u njenoj nadležnosti i moći da se zakupcima na staroj zelenoj pijaci omogući nesmetan rad i plasman proizvoda, u skladu sa zakonom.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti