Radi se o projektu koji uključuje ukupno 32 opštine i grada u BiH. Opština Teslić učestvuje u projektu u partnerstvu sa opštinom Tešanj. Projekat finansira USAID. Projekat je započeo sa aktivnostima tokom mjeseca aprila 2014. godine i trajaće do 2017. godine. Implemetira ga Catholic Relief Services (CRS). Ukupna vrijednost projekta iznosi oko 4 miliona KM. Projekat je usmjeren na izgradnji povjerenja, poboljšanju položaja ugroženih kategorija stanovništva i međunacionalnoj saradnji. Kroz grant sredstva koja će u okviru projekta biti dodjeljivana priliku će imati da kandiduju svoje ideje organizacije civilnog društva. U prethodnom periodu su realizovani projekti rekonstrukcije pješačkog mosta na Maloj Usori koju je realizovalo UG ,,Aurora” i projekat rekonstrukcije prostorija u centralnoj školi u Pribiniću koji je kandidovala OŠ ,,Stevan Dušanić”. Osim navedenih, realizovano je nekoliko aktivnosti od strane neformalnih grupa građana koje su kandidovale projekte sportskih turnira i sl. Ukupna vrijednost podržanih projekata je 26.177 KM.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti