LINK-MREŽA ZA LOKALNI INKLUZIVNI NISKO-KARBONSKI RAZVOJ

Juče je u Opštinskoj upravi Teslić održana obuka članova Tima za menadžment energetske tranzicije.

LINK projekat je rezultat aktivnosti prošlogodišnje faze projekta  tokom koje je potpisan sporazum za formiranje Link mreže  u koju su uključene opštine Teslić i Lopare, Opština Tešanj i Grad Gračanica.

Dugotrajna održivost projekta osigurava osnivanje funkcionalnih lokalnih Energetskih timova za upravljanje energetskom tranzicijom (TMET) koji su u mogućnosti samostalno identifikovati, pripremiti i realizovati projekte energetske tranzicije.

Na osnovu evaluacije primijenjenih metoda i tehnika biće izrađen plan potrebne podrške ovoj LINK.net mreži u naredne tri godine, te će biti kontaktirani potencijalni partneri/donatori za nastavak podrške projektu.

Projektni tim će pružati savjetodavnu podršku prilikom uspostavljanja i organizacije rada ove LINK mreže.

Centar za ekologiju i energiju iz Tuzle i  ReSET, projekat realizuju u kooperaciji sa Fondacijom Heinrich B⍤ll i dijelom uz podršku Fonda Otvoreno društvo BiH.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti