Opštinska uprava Teslić obavještava stanovnike naselja Lug Barići, Voznik, te naselja u MZ Đulić: Malinjak, Vukovača 1 i 2, Kruškovice, Brijestovi da ne nasjedaju na bilo kakve glasine koje služe samo u svrhu predizborne kampanje, a koriste ih 8 dana uoči izbora neke političke  partije, tražeći od stanovnika ovih naselja matične brojeve ili bilo koje druge dokumente vezane za legalizaciju njihovih placeva.

Kompletna aktivnost za prepisivanje vlasništva nad placevima 1/1 na stanovnike ovih placeva urađena je od 2012. godine od strane Opštinske uprave Teslić preko Savjeta ministara i upućena je nadležnim ministarstvima Vlade Republike Srpske radi prenosa vlasništva sa RS na opštinu Teslić.

Sva dalja procedura prepisivanja tih placeva na pojedince nema veze ni sa jednom političkom partijom niti sa bilo kakvom predizbornom kampanjom, već se sva dalja procedura obavlja preko nadležnih opštinskih odjeljenja ukoliko su prethodno regulisani svi imovinski odnosi.

Opštinska uprava Teslić obavještava stanovnike vlasnike placeva u ovim naseljima, koji će biti i pojedinačno obavješteni, da u skladu sa važećim zakonima ukoliko ne postoje bilo kakve prepreke i u skladu sa Odlukom Skupštine opštine Teslić mogu ući u proces legalizacije placeva.

Naglašavamo da stanovnici ovih naselja ne nasjedaju na bilo kakve stranačke i političke priče o tim placevima, jer te priče služe u predizborne svrhe i da navedu građane na pogrešan potez, a posebno upozoravamo građane da nikome ne daju svoje dokumente i matične brojeve, koji mogu biti zloupotrebljeni i ljudi koji od njih to traže čine krivično djelo lažnog predstavljanja kao službeno lice.

Jedina adresa za sva pitanja vezano za legalizaciju placeva na koju se građani mogu obratiti je samo Opštinska uprava Teslić, a ljudi koji vas obilaze ovih dana uoči izbora poslije izbora 7. oktobra neće vas više obilaziti niti vam se javljati.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti