Broj: 09-336/19

Dana: 10.06.2019. godine

 

O B A V J E Š T E NJ E

Obavještavaju se građani opštine Teslić, koji imaju pse, da će Odjeljenje za inspekcijske poslove sa komunalnom policijom vršiti redovne kontrole iz oblasti Zakona o veterinarstvu i zaštite i dobrobiti životinja.

Prilikom kontrole držanja pasa veterinarski inspektor će kontrolisati da li su sprovedene mjere propisane zakonom.

Imaoci pasa dužni su da registruju pse u roku od sedam dana od sticanja vlasništva u veterinarskoj organizaciji, radi identifikacije dužni su da izvrše trajno označavanje pasa pomoću mikročipa. Svi psi stariji od tri mjeseca moraju se vakcinisati protiv bjesnila, vlasnik je obavezan posjedovati ispravu o upisu i vakcinisanju psa protiv bjesnila i sprovedenoj dehelmintizaciji.

Za više informacija građani se mogu obratiti veterinarskim organizacijama ili veterinarskom inspektoru opštine Teslić.

 

Veterinarski inspektor opštine Teslić

Dražen Kovačević

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti