Danas su predstavnici Opštinske uprave Teslić s predstavnikom UNDP-a i PIPLS projekta i izvođačem radova izvršili tehnički prijem novoizgrađene ulice od gradskog mosta prema zelenoj pijaci.
Vrijednost radova je 327.000 KM. Zahvaljujući podršci u okviru „Projekta unapređenja javnih usluga u Bosni i Hercegovini (PIPLS)“ kojeg primarno finansira Švedska (Embassy of Sweden in Sarajevo), a sufinansira i provodi Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP Bosnia and Herzegovina), Opština Teslić je dobila bespovratna sredstva u iznosu od 91.000 KM.
Pored ulice, u sklopu projekta, izgrađene su i parking površine, trotoari, rasvjeta, kao i odvodi za atmosferske vode, te horizontalna i vertikalna signalizacija. Nova ulica olakšava komunikaciju stanovnika u centru grada.
Ovaj projekat je još jedan primjer partnerskog rada opštine Teslić i međunarodnih organizacija (UNDP-a i PIPLS projekta).

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti