[av_heading heading=’MILIČEVIĆ: VOLJOM NARODA SADAŠNJI SAZIV SO TESLIĆ NIJE LEGITIMAN’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=” admin_preview_bg=”][/av_heading] [av_gallery ids=’9318,9338,9343,9323,9328,9333,9348′ style=’big_thumb’ preview_size=’featured_large’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’4′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”] Odbornici nekoliko političkih partija napustili su današnje zasjedanje Skupštine opštine Teslić zajedno sa načelnikom Milanom Miličevićem, zamjenikom načelnika Milovanom Stankovićem, te načelnicima odjeljenja uz konstataciju da sadašnji saziv Skupštine opštine Teslić nije legitiman, jer je voljom naroda koju je nova skupštinska većina okupljena oko male interesne grupe ljudi testirala na referendumu – dvotrećinskom većinom iskazano da načelnik Miličević ima apsolutnu podršku Teslićana, a samim time da tu podršku nemaju kao odbornici te skupštinske većine, mnogi od kojih su od početka svog mandata promijenili stranački dres.

U toku rasprave o dnevnom redu 22. redovne sjednice Skupštine opštine Teslić iz odborničkih klubova Srpske demokratske stranke i Socijalističke partije bili su izričiti u zahtjevu da se sjednica ne održava sve dok se pred odbornike ne dostavi izvješaj Komisije za sprovođenje postupka opoziva načelnika opštine Milana Miličevića.

Milan Kasapović, predsjednik Kluba odbornika SDS-a u SO Teslić kaže da su njihovi odbornici napustili sjednicu Skupštine opštine iz razloga što u dnevni red nije uvršten izvještaj Komsije za sprovođenje postupka opoziva načelnika opštine Teslić.

„Pošto su na ovom referendumu građani opštine Teslić imali mogućnost da se izjasne o povjerenju načelniku opštine Teslić, odnosno s druge strane o ovoj skupštinskoj većini i samoj skupštini, pošto su dali nesebičnu podršku načelniku opštine Teslić, smatramo da ova skupština nema više legitimitet da radi kao što je do sada radila i da donosi odluke koje nisu u skladu sa zakonom.“ – rekao je Kasapović.

Kasapović se u toku rasprave o dnevnom redu osvrnuo na prisustvo Dragana Bogdanića na sjednici Skupštine opštine Teslić uz pitanje predsjedniku SO Miroljubu Letiću da li je ispoštovana procedura za prisustvo gosta, te upitao u kojem svojstvu Bogdanić prisustvuje sjednici, što je predsjednik SO Teslić odbio da pojasni, očigledno pojačavajući utisak da se radi o pritisku na prisutne odbornike.

„Ja sigurno znam da volja većine odbornika SNSD-a, radim sa tim ljudima, to su čestiti ljudi koji su pod nekim pritiskom, da misle isto ovako kao i ja što mislim i da se u potpunosti ne slažu sa ovim odlukama. Međutim zbog nekog pritiska, zbog svog radnog mjesta ne smiju zbog pojedinaca koji misle da su oni ovdje SNSD. Ja tvrdim da to nije tako, vidjećemo u nekom narednom periodu kako će to biti“– istakao je Dragutin Škrebić, predsjednik Kluba odbornika SP-a u SO Teslić.

Za Škrebića postojeći saziv Skupštine takođe više ne oslikava volju naroda. On pojašnjava da su Socijalisti glasali za odluku o opozivu kako bi se riješila blokada opštine uz uslov ukoliko opoziv ne uspije da je jedino rješenje raspuštanje skupštine. Građani su na referendumu jasno poručili kakvu politiku podržavaju i svaki dalji rad parlamenta u ovom sazivu gubi smisao i vodi produbljavanju blokade opštine, kategoričan je Škrebić.

Za načelnika opštine Milana Miličevića danas nisu postojali uslovi za bilo kakav kvalitetan rad Skupštine, jer na dnevni red nisu stavljeni rezultati sprovedenog referenduma. Stoga, kao i jedan dio odbornika, nije bio spreman da učestvuje na sjednici, cijeneći da su rad Skupštine i njen legitimitet potpuno postali upitni.

Miličević je rekao da je danas zvanično Vladi Republike Srpske, odnosno nadležnom Ministarstvu uprave i lokalne samouprave uputio inicijativu za raspuštanje lokalnog parlamenta, očekujući savjestan odgovor Narodne skupštine Republike Srpske po ovom pitanju. Takođe je uputio poziv najvišim zvaničnicima RS da posjete Teslić.

„Danas je i zvanično otišao zahtjev, odnosno poziv predsjednici Republike Srpske, Željki Cvijanović, predsjedniku Vlade Republike Srpske, Radovanu Viškoviću i srpskom članu Predsjedništva BiH, Miloradu Dodiku, da posjete Opštinu Teslić, da razgovaramo o perspektivama i daljem razvoju opštine Teslić, o projektima koji su u toku, kao i onim projektima koje smo mi kroz Plan kapitalnih ulaganja zamislili. Dakle, to još jednom ponavljam i potenciram sa jasnim stavom i zaključkom da opstrukcija odnosa između lokalne Opštinske uprave i institucija Republike Srpske od 2012. godine, od strane mene kao načelnika nikada nije postojala, ali da je ona iz jednog dijela lokalnog SNSD-a bila opstruisana ovih proteklih godina. Nadam se da je nakon ovog referenduma koji je poslao mnoge poruke stavljena tačka i na tu grupu ljudi koji su sve ovo radili i usporavali razvoj opštine Teslić.“ – rekao je Miličević.

Iako se očekivalo da će sjednica biti prekinuta, zasjedanje je nastavljeno u kapacitetu 18 odbornika. Dnevni red je realizovan uglavnom bez rasprave o predloženim odlukama, a ono što je posebno obilježilo zasjedanje jesu nove kadrovske smjene, po istim matricama za koje je Sud u dva navrata utvrdio da nisu bile zakonite zbog čega se može očekivati novi udar na opštinski budžet.[/av_textblock]

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti