Jedna od najvećih njemačkih humanitarnih organizacija “ASB” (Arbeiter – Samariter – Bund) sa preko 30 hiljada zaposlenih i 15 hiljada volontera organizovala je u Sarajevu proslavu jubileja, 100 godina njenog djelovanja na međunarodnom nivou i 30 godina prisutnosti u Jugoistočnoj Evropi.
Na ovoj manifestaciji učestvovao je kao panelista načelnik opštine Teslić, Milan Miličević, koji je ovim povodom izrazio zahvalnost organizaciji “ASB” za važne projekte koje sprovodi na području opštine Teslić, uglavnom usmjerene prema ranjivim kategorijama stanovništva, posebno slijepim i slabovidim, te djeci sa smetnjama u razvoju. Do sada su u Tesliću implementirani projekti dodjele plastenika, opremanje prostorija, kuhinje i nabavka blendera za Udruženje djece s posebnim potrebama “Dobro srce”, a naredni projekat je uređenje prostorija Udruženja slijepih i slabovidih osoba. Najavljeni su i novi projekti i nastavak uspješne saradnje.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti