TESLIĆ, 30. MART – „Opština Teslić potencijalnim investitorima, pored ostalih pogodnosti, nudi i besplatno zemljište“- ovo je nakon zasjedanja lokalne skupštine izjavio načelnik ove opštine Milan Miličević.

Pravilnik koji reguliše uslove ulaska investitora u industrijske zone u Tesliću usvojen je danas u Nacrtu.
Teslić je jedna od prvih opština u Republici Srpskoj koja je krenula u usvajanje ovog dokumenta.
Nekoliko godina trajala je inicijativa za izmjenu Zakona o stvarnim pravima koji je bio izrazito destimulativan u privlačenju investitora u Republici Srpskoj jer nije dozvoljavao opštinama da ponude zemljište u poslovnim zonama ispod tržišne cijene, a što je bio slučaj u zemljama u okruženju.
Opština Teslić je u ovim aktivnostima preko Saveza opština i gradova RS imala značajnu ulogu.
Donošenjem ovog dokumenta omogućeno je investitorima da pod tačno određenim uslovima ostvare pravo na dobijanje zemljišta besplatno ili ispod tržišne cijene.
Cilj koji se želi na ovaj način postići je otvaranje novih radnih mjesta u opštini Teslić.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti