U okviru projekta “Zeleni ekonomski razvoj”, koji finansira UNDP, početkom decembra prošle godine, započeli su radovi na izmjeni kompletne stolarije i krova, kao i na postavljanju fasade na objektu Osnovne škole „Dositej Obradović“ u Blatnici.

Zahvaljujući UNDP-u i Opštinskoj upravi Teslić ovo će biti treći objekat na području naše opštine, koji će u okviru Razvojnog programa UN-a biti finansiran kako bi se povećala energetska efikasnost.

Očekivani rezultati utopljavanja ovih objekata su poboljšanje stanja i izgleda objekata, kao i smanjenje troškova u njihovom zagrijavanju i hlađenju, a samim tim, svakako će se unaprijedit i uslovi rada.

Prema procjeni izvođača radova, utopljavanje ovog objekta trebalo bi biti završeno do kraja marta ove godine, sve u zavisnosti od vremenskih prilika.

Objekti koji su ranije urađeni kroz projekat „Zeleni ekonomski razvoj“ su Dječije obdanište „Palčić“ i Srednjoškolski centar.

Matična služba

MATIČNA
SLUŽBA

BFC

Teslićke novosti