UPRILIČEN PRIJEM ZA UČENIKE GENERACIJE OSNOVNIH ŠKOLA

Načelnik opštine Teslić, Milan Miličević, upriličio je danas prijem učenika generacije osnovnih škola sa područja opštine Teslić. Prijemu je prisustvovalo osam učenika koji su dobili priznanja i skromne novčane nagrade za svoj trud i rad.

Učenici ističu da im je to podsticaj da i u budućnosti postižu odlične rezultate, a otkrili su koliko truda i rada su uložili da bi postali učenici generacije.

Prema riječima Miličevića, kao i prethodnih godina, učenici generacije su primljeni u Kabinet načelnika, gdje im je izražena zahvalnost za rezultate koje su postigli tokom proteklog školovanja.

„Ovo je dobra prilika da najuspješnijim osnovcima čestitamo i podržimo ih u njihovom daljem školovanju. Oni su uspjeh porodice, škole, a naravno najviše su uspjeh sami sebi jer su uložili mnogo napora i truda u svoje znanje. Ja vjerujem, kao što i oni kao mladi ljudi vjeruju da znanje i kvalitetno školovanje nikad ne može ostati bez rezultata, s obzirom na vrijeme u kojem živimo gdje se već dugi niz godina malo cijeni znanje i stručnost u sistemu u kojem živimo. Mi u Opštinskoj upravi nastojimo da to ne bude tako i nadam se da će se u vrlo bliskom periodu u Republici Srpskoj početi na pravi način vrednovati upravo ono što je najvažnije, a to je stručnost i znanje koje mladi ljudi pokazuju“ – rekao je Miličević.

Današnji prijem predstavlјa jednu u nizu aktivnosti koju provodi Načelnik opštine kao vid podrške mladim, perspektivnim i uspješnim učenicima, sportistima i drugim zaslužnim Teslićanima.