Завршена серија обука за локалне заједнице које пружају услуге савјетовања презадуженим грађанима

Дводневним тренингом у Сарајеву, завршена је серија обука унапређења личних вјештина (soft skills) за представнике градова и локалних заједница које континуирано пружају услуге савјетовања презадуженим грађанима. Обуке су дио пројекта „Микрофинансије у БиХ“ којег проводи IFC, дио Групације Свјетске банке уз помоћ Амбасаде Швицарске у БиХ а за циљ имају јачање преговарачких и презентацијских вјештина, као и вјештина управљања временом и стресом упосленика који раде са клијентима.

Обукама су присуствовали представници Ресурсних центара (HUB) у Босни и Херцеговини, Општина Стари град Сарајево, Општина Теслић и Општина Градачац као и двије локалне заједнице које пружају ову услугу својим грађанима, Град Зворник и Општина Кисељак.

Унапрјеђења личних вјештина савјетника, надопуна су ранијих едукација које су имале фокус на стручним аспектима знања потребних за ефикасно пружање услуге финансијског савјетовања. Личне вјештине савјетника стечене кроз предавања о начину презентовања и преговарања, управљању стресом и временом, увелико ће доприњети развоју њихових стручних капацитета и помоћи им у свакодневном раду.

Након завршена три циклуса обука за унапређења личних вјештина и евалуације стечених знања, савјетници Ресурсних центара постају тренери тренера, чиме стичу могућност обучавања нових савјетника из локалних заједница које се одлуче за пружање услуга презадуженим грађанима и њиховом финансијском описмењавању. Свим учесницима, по завршетку обуке, уручени су цертификати о завршеној едукацији.