ДЕЛЕГАЦИЈА UNDP-а У ПОСЈЕТИ ОПШТИНИ ТЕСЛИЋ

Начелник општине Теслић Милан Миличевић са својим сарадницима угостио је данас у свом кабинету делегацију Развојног програма Уједињених нација (UNDP) у Босни и Херцеговини на челу са Сукхроб Кхосхмукхамедовим, замјеником резидентне представнице UNDP-а у БиХ.

На састанку се разговарало о досадашњој сарадњи UNDP-а и Општине Теслић која траје од 2005. године, а која је последњих неколико година значајно интензивирана.

Такође, на састанку је било ријечи о пројектима који су у току, као и о пројектима које би Општина Теслић могла да кандидује у наредном периоду.

Након састанка делегација UNDP-а је заједно са општинском делегацијом обишла објекат Основне школе „Вук Караџић“ гдје је недавно завршен пројекат утопљавања школе који су у омјеру пола-пола заједно финансирали Општина Теслић и UNDP, а затим и радове на изградњи фекалне канализације у насељу Барићи који су у току.

Начелник Миличевић истиче задовољство сарадњом са UNDP-ом и сматра да су сви пројекти који су реализовани од великог значаја за становништво општине Теслић.

„Сви пројекти имају велику финансијску вриједност и обично смо их радили у омјеру пола-пола. Међутим, много већа важност тих пројеката је јер су они животни и служе на кориштење становницима општине Теслић. Ради се о пројектима водовода у Младиковинама, водозахвата у Луг Марковићу, утопљавање објеката школе у Блатници, средњошколског центра, Основне школе „Вук Караџић“, дјечијег вртића „Палчић“, затим пројекти који се тичу Start-up бизниса за младе предузетнике и низ других пројеката. Наравно, у данашњем разговору смо већ разговарали о будућим пројектима које би реализовали заједно са људима из UNDP-а и надам се да ћемо и у наредном периоду имати још сличних пројеката који ће служити за побољшање живота.“ – рекао је Миличевић.

Господин Сукхроб Кхосхмукхамедов каже да је у актуелном MEG пројекту Општина Теслић рангирана међу најбољим у БиХ по питању испуњавања договорених индикатора и активности које је било потребно испунити да би добили неповратна средства.

„У склопу овог пројекта који се реализује заједно са Општином Теслић план је да отприлике 350 домаћинстава буде покривено водосандбијевањем и одводом отпадних вода. Оно што је битно напоменути је да је Општина Теслић морала учествовати са 60% властитих средстава како би се овај пројекат испунио и нама је заиста драго да на основу тога што ми дамо наша одређена бесповратна средства, Општина схвати вриједност оваквих пројеката у смислу побољшања живота људи који живе овдје.“ – истакао је господин Кхосхмукхамедов.

Он је такође нагласио да ће се без икакве сумње сарадња са Општином Теслић наставити јер је, како каже, Општинска управа одличана партнер UNDP-у.