OTKAZANA OVNOVIJADA – OBAVJEŠTENJE ZA JAVNOST

ORGANIZACIONI ODBOR

SMOTRA OVČARSTVA  – „OVNOVIJADA 2018“

OPŠTINA TESLIĆ

 

OBAVJEŠTENJE ZA JAVNOST

Tradicionalna manifestacija „Ovnovijada 2018“,   koja je bila zakazana u dane 24., 25. i 26. avgusta 2018. godine na platou Vučje planine se NEĆE ODRŽATI.

Ovnovijada se neće održati zbog složene epidemiološke situacije u pograničnim opštinama Federacije BiH (Tešanj, Travnik, Zenica i Žepče)  sa kojih tradicionalno dolaze životinje na ovu smotru ovčarstva, a na kojima je potvrđeno prisustvo bruceloze kod velikog broja ljudi i životinja.

Veterinarski inspektor je svojom pismenom preporukom preporučio Organizacionom odboru da se manifestacija Smotra ovčarstva „Ovnovijada 2018“ na Vučjoj planini NE ODRŽI, zbog velikog rizika od  izbijanja zarazne bolesti  i opasnosti po zdravlje ljudi i životinja.

 

U Tesliću dana 22.08.2018.godine.

ORGANIZACIONI ODBOR „OVNOVIJADA 2018“